ZAYIFLATAN BİTKİLER

Yeşil Erik Yiyerek Zayıfla

yeşil-erik-yiyerek-zayıfla (1)Bugünlerde her yerde karşımıza çıkıyor. Öncelikli olarak baharın habercisi olarak algılıyoruz onu, daha sonra her sokak başında bir işportacının ekmek teknesinde yeşil yeşil gülümsüyorlar bizlere. Hepinizin tahmin ettiği üzere yeşil erikten bahsediyoruz. Bugün sizlerle yeşil eriğin zayıflatma etkisi üzerine konuşacağız. Zayıflatan bitkiler arasında yer alan yeşil erik, pek çok diyetisyen tarafından diyet dönemlerinde tüketilmesi önerilen bir besin. Öncelikli olarak yeşil eriğin sindirim ve boşaltım sistemi üzerinde son derece olumlu etkileri olduğunun altını çiziyoruz. Düzenli olarak yeşil erik tüketmek bağırsak hareketlerini muazzam derecede düzenlemektedir. Özellikle sindirim üzerinde de uzmanlar tarafından hazmı son derecede kolaylaştırdığı üzerine ortak bir kanı vardır. Yeşil erik yiyerek zayıflamak konulu yazımızı okuduktan sonra bugüne kadar diyetlerinize yeşil eriği katmadı iseniz artık katmanız gerektiği noktasında ortak bir bakış açısında buluşacaksınız.

Uzun süren diyetlerin en önemli sorunu kabızlık! Yeşil erik tüketerek kabızlık sorununuza tam manası ile son verebilirsiniz. Uzun süreli diyetler bizi tek tip beslenme programlarına itmektedirler. Bu durum bağırsaklarımız üzerinde son  derece olumsuz etkiler gösterip, bizi oldukça can sıkıcı olan kabızlık sorunu ile baş başa bırakmaktadır. Oysa yeşil erik tüketmek kabızlık sorunu için en etkili yöntemlerden biri olmaktadır. Yeşil erik tüketerek diyet esnasında yaşadığınız kabızlık sorununa son verebilirsiniz.

Yeşil erik şişkinliği alır! Yeşil erik ayrıca vücutta biriken toksinlerin atımını artırır. Bu sayede yeşil erik tüketmek vücudumuzda toksin atımını hızlandırıp daha kolay kilo vermenin önünü açar.

Yeşil eriğin kalorisi oldukça düşüktür. Yeşil erik diğer meyveler ile kıyaslandığında kalori olarak oldukça düşük bir seyir izlemektedir. Bugün 1 adet yeşil eriğin kalorisi sadece 6’dır. 20 adet yeşil erik tükettiğiniz zaman sadece 120 kalori alıyorsunuz. Herhangi başka bir meyve ile kıyaslandığı zaman oldukça düşük olan bu kalori miktarı yeşil erik ile zayıflama noktasında ne kadar önemli bir adım attığınızı gösteriyor. Yeşil erikle diyet yaparken yeşil eriği günlük atıştırmalık olarak değerlendirebilirsiniz. Özellikle gün içinde yeşil erik tüketmek hem kendinizi zinde hissetmenize olanak sağlayacak hemde hiç açlık hissinizi yok edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir