ZAYIFLATAN BİTKİLER

Yeşil Mercimek Zayıflatıyor

yeşil-mercimek-ile-nasıl-kilo-verebilirsinLezzeti ile sofralarımızın baş tacı olan yeşil mercimeğin zayıflattığını biliyor muydunuz? Bugün sizler için zayıflatan bitkiler bölümümüze yeşil mercimeği konuk ediyoruz. Yeşil mercimek tam bir protein deposudur. İçeriğinde %24 oranında protein içerir ki bu oran neredeyse bir kırmızı etin besin değerlerine eşittir. Yeşil mercimek ile kilo vermek isteyen bayanların bir an önce tanışmalarında fayda var diyoruz. Yeşil mercimek gibi lezzetli bir besini diyetlerine katabilmeniz büyük bir şans. Zira yeşil mercimek birbirinden farklı lezzet yelpazesi ile diyetlerin sıkıcı olan menülerine lezzetli bir müdahale olacaktır.  Gelin yeşil mercimek nasıl zayıflatıyor birlikte inceleyelim.

Yeşil mercimek nasıl zayıflatıyor?

Öncelikli olarak yeşil mercimeğin içerisinde yüksek oranda bulunan lif ve protein kişiyi zinde ve güçlü tutar. Bu nedenle diyet esnasında kişide oluşan halsizlik ve yorgunluk hissi büyük oranda ortadan kalkar.  Kendinizi kötü hissetmeden diyet yapıyor olmak emin olun size iyi gelecek.

Yeşil mercimeğin faydaları arasında kansızlık sorununa iyi gelmesi de yer almaktadır. Yeşil mercimek ile zayıflamanın dışında aynı zamanda şeker sorununuza ve kolesterol sorununuza da çare bulabilirsiniz. Kan şekerini dengeleyen yeşil mercimek aynı zamanda kolesterolünüzü de düşürmektedir.

Diyet esnasında en çok karşılaşılan durumlardan biri de kabızlık ve bağırsak sorunlarıdır. İşte tam bu noktada zayıflatan bitkiler ailesinde yer alan yeşil mercimek hayat kurtarıcınız olacak. Yeşil mercimek bağırsak hareketlerini hızlandırır. Vücutta ki atıkların daha hızlı atılmalarını sağlayan yeşil mercimek bu noktada diyetlerde kilit rol oynamaktadır. Yeşil mercimeğin yararları arasında aynı zamanda kalp krizine karşı koruyucu özellik sergilemesi de yer almaktadır. Yeşil mercimeğin faydaları diyet gibi bedeninizi yoran bir zaman diliminde son derece işinize yarayacaktır.

Yeşil mercimeği diyetlerde nasıl kullanmalı? 

Yeşil mercimeği diyetlerde tüketirken bazı günler sadece yeşil mercimek detoksu yapabilirsiniz. Örneğin kırımızı mercimek çorbası yapar gibi yeşil mercimek çorbası yapın. içinde bol soğan ve yeşillikler bulunsun. Haftalık diyetinizin bir gününü sadece bu çorbaya ayırın. Adeta bir detoks etkisi yaratacak olan bu çorba diyetinizde tıkandığınız dönemlerde devreye sokabileceğiniz bir çorbadır.

Ayrıca normal diyet dönemlerinizde salatalarınızın içine haşlanmış yeşil mercimek katmakta  yararlı olacaktır. Zayıflatan bitkiler ailesi bugün yeşil mercimeği ve yeşil mercimeğin faydaları konusunu işledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir