ZAYIFLATAN BİTKİLER

Zayıflatan Çaylar; Yerba Mate Çayı

Zayıflatan-Çaylar-Yerba-Mate-ÇayıKilo problemi yaşayan herkes şüphe yok ki e ufak bir ümidin peşinden gidiyor. Zayıflamak için en etkili yöntem beslenme düzeninde yapılacak köklü değişikliklerdir. Fakat bunun yanında yapılacak küçük dokunuşlarda zayıflamaya yardımcı etken oluşturmaktadır. Zayıflatan bitkiler ile hazırlanmış olan zayıflatan çaylar metabolizma hızı üzerinde etki gösterip zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Bu nedenle zayıflatan bitkiler %100 olmasa da zayıflamaya yardımcı etken olmaktadırlar. Bugün sizler ile zayıflatan çaylar ailesinden yerba mate çayı üzerinde duracağız.

Yerba mate çayı Güney Amerika’da yetiştirilen bir bitkiden, daha doğrusu adını zayıflatan çaya veren Yerba mate bitkisinden yapılmaktadır. Yerba mate bitkisinin metabolizma hızına yaptığı muazzam etki sayesinde zayıflamaya oldukça yardımcı olduğu bilinmektedir.

Yerba mate çayı hazırlanışı;

Yerba mate yaprakları kullanılarak hazırlanan Yerba mate bitkisel çayı hazırlanışı şu şekilde olmaktadır. Öncelikle bir miktar suyu kaynatın, kaynamış suyu oda sıcaklığında 3 dakika kadar soğumaya bırakın. Bu suyun içine birkaç yaprak Yerba mate atın, daha sonra çayın demlenmesini bekleyin. Tadı biraz acı olan bu çay metabolizmanız üzerinde oldukça etkili olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir