Kabızlık İçin Bitkisel Kür

kabızlık-için-bitkisel-kürKabızlık insan fizyolojisinde sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Bir hastalık olamamakla birlikte oldukça rahatsız edici bir durumdur. Kabızlık tıp dilinde insanların 5 gün gibi bir sürede sadece bir kereden daha az tuvalete çıkmasının ifade eder.  Kabızlık rahatsızlığı içinde insanların dışkıları oldukça sert ve kuru olmaktadır. Bu durum ise acı çekilen bir tuvalete neden olmaktadır.  Kabızlık için bitkisel kür tarifleri ile bu yazımızda kabızlığın bitkisel çözümlerine değineceğiz. Fakat bundan önce kabızlığın nedenleri nelerdir bunları paylaşalım

Kabızlık Nedenleri

Beslenme düzeninde yaşanan değişiklikler kabızlık için oldukça etkilidir.

Yolcuklar da uzun süre hareketsiz vücut şekli kabızlık nedenleri arasında yer almaktadır.

Bazı besinler kabızlığı tetikleyici etken oluşturmaktadırlar. Mesela muz ve çikolata bu grupta yer alan yiyecekler arasında yer almaktadırlar.

Hareketsiz yaşam şekli kabızlığın en önemli nedenleri içindedir.

Şişman kişilerde kabızlık daha sık rastlanılan bir durumdur.

Az sıvı tüketimi ise kabızlığı tetikleyen diğer nedenlerdendir.

Kabızlık İçin Bitkisel Kürler

Kabızlık İçin Hintyağı Kürü, Kabızlık İçin Bitkisel Kürler: Hint yağı yüz yıllar boyunca kabızlık için en çok kullanılan tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Hint yağından 1 veya 2 damla adeta bir şurup gibi yutun. Kısa bir süre sonra kabızlık sorununuzun son bulacağını gözlemleyeceksiniz.

Kabızlık İçin Ketentohumu Kürü: Bugüne kadar pek çok faydası olduğu bilinen keten tohumu faydaları arasına eklenen bir diğer özelliği ise kabızlık üzerinde oldukça olumlu etki yaratmasıdır. Kabızlık sorunu yaşayan kişiler keten tohumu kürü uygulayarak kabızlığa son verebilirler. Bu kür günde 2 defa uygulanıyor. Sabahları ve akşamları yemek önceleri aç karna tüketiyoruz. Ketentohumundan 2 kaşık dolusu alıyoruz ( keten tohumu öğütülmüş olmalıdır ) bu karışımı su ile tüketebileceğimiz gibi aynı zamanda meyve püreleri ile ya da bal ile tüketilmelidir. Keten tohumu tükettikten sonra ise üzerine 2 su bardağı dolusu su içmelisiniz. Bu şekilde kabızlık sorununuzun üstesinden geleceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir