BİTKİSEL KÜRLER

Nasır Tedavisi İçin Bitkisel Kürler

nasır tedavisi limonAyakta ve ellerde çıkan üst derinin sertleşerek kabuklaşmasıdır nasır. Nasır tedavisi için uygulanan yöntemler vardır. Bazı kozmetik ürünler ve bazı bantlar nasırı yumuşatarak kesilip atılmasını sağlar. Oysaki nasır tedavisi için bitkisel kürler uygulamak çok daha kolay tekniklerdir. Nasır tedavisi için uygulanan bitkisel kürler asıl amaç olarak nasırın oluşumunu önlemek için kullanılırlar.

Nasır tedavisi için uygulanan bitkisel kürler içinde en başta geleni kırmızı soğandır. Nasır tedavisi için kırmızı soğanın suyunu sıkıp günde 3 veya 4 kere nasırlı bölgeye sürersiniz. Nasır tedavisi için uygulanan bitkisel kürlerden bir diğeri ise domates ile uygulanır. Dilimlenmiş domatesler nasırlı bölgenin üzerine konularak uygulanır.

Nasıra iyi gelen bir diğer bitkisel kür ise limon ile uygulanır. Limon dilimlerini nasır üzerine bağlayarak o gece bağlanmış limonlar ile uyuyun. Sabah kalktığınızda limonları çözün. Nasıra iyi gelen bitkisel kürler içinde yer alan bir diğeri ise sinir otudur. Sinir otu yaprağını sıcak suda demlendirin daha doğrusu yumuşamasını sağlayın.  Yumuşamış olan sinir otu yapraklarını nasırlı bölgenin üzerine koyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir