BİTKİSEL KÜRLER

Yüz ve Boyun İçin Kil Maskesi

yüz-için-cilt-maskesiGranitin yavaş bir aşınmaya uğraması ile oluşan kil aleminyum silika ile oluşan bir tortudur. Fakat kil öyle mucizelere sahiptir ki, güzellik maskeleri için kil bulunmaz bir maddedir. Güzellik açısından mucize olan kil bu yönü ile özellikle kadınların bir numaralı güzellik silahıdır. Yüz maskesi yapılan kil ile sağlıklı daha gergin ve bir o kadar da sıkılaşmış bir cilde sahip olmayı kim istemez ki! İşte kil mucizelerinden biri ile birlikteyiz bugün. Son derece basit bir güzellik maskesi ile cilt sorunlarınıza elveda demeye hazır olun. Kil ve su gibi iki basit ve kolay bulunur maddeden yapılan bu cildinizde mucizeler yaratacak.

Kil maskesi nasıl yapılır?

Kil maskesi için öncelikle kil satın alın. Unutmayın kil ile yapılan mucize diye satılan kozmetik ilaçlara döktüğünüz dünya paranın yanında bu maske oldukça bir maliyete sahip. Aktarlardan birkaç liraya satın alacağınız kil ile mucize bir güzellik maskesi yapacaksınız.

2 veya 3 kaşık kili bir cam kapa alın, cam kap yerine seramik kapta kullanabilirsiniz. Plastikler ve metal kaplar ise bu maske ile temas etmemesi gereken objelerdir. Bu kilin üzerine minerali az olan içme suyu kullanacağız, musluk suyu kullanmamak önem arz etmektedir. Kilin üzerini 5 ml geçecek şekilde suyu döküyoruz. Bu şekilde yarım saat bırakın kil ve suyu. Daha sonra yoğurt kıvamına gelecek şekilde karıştırıyoruz. Kıvamı çok önemli çünkü sıvı olursa ciltte kalıplaşmaz, koyu bir kıvamı olursa da cilde tam nüfus etmez. Bu karışımı gerekli kıvama gelince göz çevresinden kaçınarak boyunda dahi olmak üzere cildinize sürün. Bu haldeyken yaklaşık yarım saat bekleyin bu süre içerisinde kil maskesi çatlamasın diye konuşmamaya ve mimik yapmamaya özen gösterin. Kil maskesi bırakın cildinizde kurusun daha sonra su ile hafifçe yıkayarak çıkarın. Kil maskesi cildinizde mucizeler yaratacak. Kil maskesi ile yenilenmeye hazırlanın

One thought on “Yüz ve Boyun İçin Kil Maskesi

  • şule

    Çok basit bir kür, bunu hemen deneyeceğim.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir