BİTKİLER

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Şifalı Bitkiler

boğaz-ağrısına-iyi-gelen-şifalı-bitkilerBoğaz ağrısına iyi gelen şifalı bitkiler denince akla ilk gelen bitki adaçayı ve ebegümeci bitkisidir. Adaçayı gargarası ile birlikte ebegümeci bitkisi kullanılınca hem enfeksiyonlar gücünü kaybetmekte hem de ağrı kesilebilmektedir. Günümüzde bitkiler üzerinde hem ülkemizde hem de dünyada yapılan araştırmalar her geçen gün gösteriyor ki; bitkiler doğru oranlarda kullanıldığında birçok öldürücü hastalığın önüne geçmektedir. Şifalı bitkiler dünyanın çeşitli coğrafyalarında farklı toprak yapısı ve farklı iklime göre doğan farklı ihtiyaçlara-hastalıklara cevap verecek şekilde bitkisel bir örtü olarak keşfedilmeyi bekliyor.

İnsanın başına gelen küçük büyük her türlü hastalığa alternatif çözümler sunan şifalı bitkiler doğru oranlarda kullanıldığında etkin olarak şifa verebiliyor.

Boğaz Ağrısına Şifalı Gelen Bitkiler Nelerdir?

Gribal enfeksiyonların boğaz hastalıklarının üst solunum yolu hastalıklarının sıkça görüldüğü ülkemizde hemen her yerde yetişen adaçayı ve ebegümeci boğaz ağrılarını kesen bir etkiye sahip. Üstelik ebegümeci ağrı kesici özelliği ile adaçayına karıştırıldığında çok daha hızlı tesir ediyor. Sabah öğle ve akşam bu kürün gargarasını yapanlar aynı zamanda ses kısıklığından şikayet edenler için de tam bir çözüm. Şifalı bitkiler ailesinin güzide bitkilerinden adaçayı ve ebegümeci bitkisi aynı zamanda bademcik iltihaplarının giderilmesinde de kullanılmaktadır.

Boğaz ağrısına ne iyi gelir sorusuna verilecek en iyi cevap adaçayı ve ebegümeci karışımını kaynatmak ve günde 3 kez gargara yapmak. Bu kürü deneyen binlerce insan boğaz ağrılarının geçtiğini bildirmişlerdir. Hiçbir zararı olmayan bu uygulamanın yararını görmek isteyenler en azından 3 gün boyunca bu kürü denemeli. Yapılacak bu karışım içilmemelidir, sadece günde 3 kez gargara yapılmalıdır. Özellikle de boğaz ağrısı çeken ve internete boğaz ağrısına ne iyi gelir diye telaşla soru soranlar için…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir