DİYETLER

Alkali Diyeti Nasıl Yapılır?

alkali-diyeti-nasıl-yapılırAlkali diyeti nedir sorusuna verilecek en iyi cevap; vücudumuzun PH asidik-baz dengesini daha çok baz dengesine kaydırmak için bir takım besinler ve sıvıları daha fazla tüketme esasına dayanan bir diyet çeşididir. Günümüzde on binlerce diyet çeşitli diyet uzmanlarınca önerilmektedir. Kilo verme ve kilo almama açısından bakıldığında bunların en iyisi ve olumlu sonuç vereni Alkali diyetidir.

Alkali diyeti nedir ne değildir sorusu alkali diyete başlamak isteyenlerin kafasını kurcalayan bir sorudur. Bu makalemizde alkali diyeti nedir ve alkali diyeti nasıl yapılır sorularını cevaplandırmaya çalışacağız.

Alkali diyeti nedir?

Vücudumuzun PH sidik-bazik dengesini bazik yöne çevirmek için özel besinler ve içecekleri belirli bir zamanda alma işlemidir. Alkali diyeti doğada çok fazla doğal besin kaynağı bulunan bir diyet olduğu için kolayca ve fazla bir maliyet yüklemeden yapılabilmekte ve sonuç alınabilmektedir.

Alkali diyeti Nasıl yapılır?

Günde 2-25 litre İngiliz karbonatı eklenmiş içme suyunu tüketmek;  lahana, taze salatalık, ıspanak, kırmızı biber, pazı, zencefil, çörek otu, ısırgan otu, kekik, yeşil fasulye, sarımsak, lahana(kara-beyaz), domates, soğan, limon, susam, kabak çekirdeği, kuru fasulye, bulgur, mercimek, keçi sütü ,bamya, patlıcan, şalgam, pırasa, kabak , enginar, kişniş ,karnabahar, patates, mantar, bal kabağı, kavun  gibi besinleri daha fazla tüketerek örneğin alkali olmayan besinlere oranla 9 kat daha fazla tüketerek ve alkali su içerek günde 1 saat tempolu yürüyüş egzersizi  yaparak hızlı sağlıklı ve kolay bir şekilde kilo vermeye başlayabilirsiniz. Dahası fazla kilo alma riskini de ortadan kaldırabilirsiniz. Son derece kolay bir yöntem olan alkali diyeti ile daha sağlıklı bir forma kavuşabilirsiniz.

Anlatılan bu besinleri pişirirken tek kullanacağınız yağ hakiki zeytinyağı olmalıdır. Akşam saat 20.00’den sonra kesinlikle besin almamanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir