BİTKİLER

En Mucize Şifalı Bitkiler

en-mucize-şifalı-bitkilerŞifalı bitkiler doğada insanlara sunulmuş bir mucizedir. Doğru kullanıldığında şifalı bitkiler hemen her hastalıkta tedavi olarak kullanılabilmektedir.  Şifalı bitkiler doğaldır ancak doğal olması her bitkinin her hastalığa faydalı olacağı anlamına gelmez. Bazı şifalı bitkiler bazı hastalıklara iyi gelmesine rağmen aşırı dozda veya yanlış kullanıldığında başka hastalıklara yol açabilir. Bu yüzden bir bitkiyi tedavi maksadıyla kullanmadan önce mutlaka güvenilir bir uzmandan bilgi alınmalıdır.

İşte bazı mucizevi şifalı bitkiler

Aloe: Sindirim sistemi üzerinde düzenleme etkisi vardır. Ayrıca kabızlık çekenlere şifadır. Bununla birlikte hamile emzirme durumundaki kadınların kullanmaları bazı sakıncaları doğurabilir.

Ekinezya: Kanser tedavisinde iyi geldiği bilinir. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı önleyici etkisi vardır.

Söğüt Ağacı: Yaprakları uykusuzluk çekenlere iyi gelir.

Ada Çayı:  Devamlı tüketilirse vücudu dinçleştirir. Kalp krizi risklerini azaltır.

Anason: Hem iştahsızlık sıkıntısı çekenlerin iştahsızlığının giderilmesine yardım eder hem de sindirim sistemini güçlendirir.  Astım ve nefes darlığı gibi şikayetleri olanların kullanması da tavsiye sebebidir.

Bu şifalı bitkiler ilk akla gelen bitkilerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir