BİTKİSEL KÜRLER

Bahar Alerjisi İçin Bitkisel Kür

bahar-alerjisi-için-bitkisel-kürMevsim bahar olunca havada uçuşan polenler ile başımızın dertte olmaması elde dahi değildir. Bahar alerjisi en sık rastlanılan ve kişiler için önemli derece de sorun olan bir rahatsızlık türüdür. Kimileri bahar alerjisi ile mücadele etmek için tıbbi ilaçlardan yardım alırken, kimileri de bahar alerjisi ile mücadele etmek için bitkilerden yardım alır. Bugün bahar alerjisi için bitkisel kür tarifimiz var.

Bahar alerjisi için bitkisel kür içeriğinde oldukça fazla bitki yer almaktadır. Karanfilden tarçına, kuşburnundan zencefile bu tarif bitkilerin gücünü gösteriyor bizlere.  İşte bahar alaerjisi için bitkisel kür tarifimiz;

10’ar adet karabiber ve karanfil tanesi

10’ar gram zerdeçal,  zencefil ve ekinezya

5’ er gram ısırgan otu, hibiskus, ayva yaprağı, kuşburnu, nane, papatya, meyan kökü ve alıç

5 adet tarçın kabuğu

Son olarak 1 gram kadar kekik

Bahar alerjisi için bitkisel kür yaparken 2 litre kadar suyu kaynatıyoruz, içine bütün bu malzemeleri atıyoruz. Daha sonra bu karışımı su ile birlikte 10 dakika kadar kaynatıyoruz. Elde edilen bu bitkisel kür günde sabah akşam birer bardak içilmelidir. Bahar alerjisi için bitkisel çözüm arayanlar için muhteşem bir bitkisel kür tarifi ile birlikte olduk. Hastalıkların tedavisi için bitkisel çözümleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir