NEYE İYİ GELİR?

Çamur Neye İyi Gelir?

çamur-kürüEn çok duyduğumuz güzellik uygulamalarından birdir çamur. Herkes çamurun olukça faydalı olduğunu söyler ve çamur içerikli güzellik kürleri uygulamayı önerir. Pek çok spa merkezinde çamur masajları yapılmakta, çamur banyoları yer almaktadır. Çamur neye iyi gelir, çamur kürü cilt için neden önemlidir, çamur güzelleştirir mi bütün bu soruların yanıtlarını arayacağız bu yazımızda. Çamur kürü cilde iyi gelir bu bir gerçektir, pek çok yönden cilt için oldukça faydalı bir maskedir diyebiliriz.

Pek çok cilt hastalıkları tedavisi için çamur uygulanmaktadır. Çamur östrojen hormonunu içinde barındıran bir maddedir. İnsan vücudu için son derece etkili olan östrojen hormonu bu nedenle vücut ile temas halinde olduğu zaman iyileştirme ve gençleştirme etkileri yapmaktadır. Çamur cilde bir krem gibi uygulanır, bu sayede sadece cilt bundan fayda sağlamaz aynı zamanda cilt tarafından emilen maddeler bağışıklık sistemini güçlendirici etki yapar.

Çamur neye iyi gelir sorunuzun cevaplarından bir diğeri ise romatizmal hastalıklara iyi geldiğidir. Pek çok merkezde uygulanan çamur banyosu romatizmal hastalıklar için adeta mucize etkiler göstermektedir. Cilt sorununuz varsa veya romatizmal bir hastalığınız var ise çamur banyosu bu sorunlarınız için oldukça ideal bir çözüm olacaktır. Bu yazımızda çamur neye iyi gelir sorunuza yanıt aradık yeni yazılarımızla görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir