BİTKİSEL KÜRLER

Unutkanlık İçin Bitkisel Kürler

unutkanlık-için-bitkisel-kürUnutkanlık hiç şüphe yok ki son yıları en önemli rahatsızlıkları başında geliyor. Unutkanlık ve hafıza sorunları yaşamak büyük bir problem. Unutkanlık yüzünden insanların kendileri olan çatışmaları ise ruh sağlığı üzerinde önemi bir sorun. Unutkanlaştık! Tüm dünyaca hafızamızda azalma sorunu ile karşı karşıyayız. Unutkanlık nedenleri ise, hem sosyal yaşamdan kaynaklanmakta hem de unutkanlık nedenleri beslenme ile alakalı olmaktadır. Değişen toplum ve dünya düzeni yüzünden artık çok az şey beynimizde kalıcı olabiliyor. Bazı durumlarda ise unutkanlık nedeni yaşa bağlı olarak oluşmaktadır. Unutkanlık nedenleri arasında teknolojinin elektronik aletlerin varlığını yok saymamak da gerekmektedir. İşte unutkanlığa iyi gelen şifalı bitkiler ile hazırlanmış bitkisel kürler.

Unutkanlık için bitkisel kürler;

Birinci bitkisel kür;

1 su bardağı suyun içine 10 gram kadar biberiye koyun 10 dakika kadar beklettikten sonra günde 2 veya 3 defa olmak üzere tüketebilirsiniz.

İkinci bitkisel kür;

Unutkanlık için bitkisel kürler içinde anlatacağımız bu ikinci bitkisel kür ise kekik ile hazırlanıyor. 1 su bardağı ile suyun içine 3 veya 4 gram kadar kekik atılıp 10 dakika bekletilir. Birbirine nüfuz eden bu kür günde 3 defa içilebilir.

Üçüncü bitkisel kür;

Unutkanlık ve hafıza geriliği için iyi gelen bir diğer bitkisel kür içinde karanfil var. Karanfil kullanılarak hazırlanan bu bitkisel kür 1 bardağı suyun içine 10 gram karanfil atılıp 10 dakika bekletilerek elde ediliyor. Bu karışımı gün içinde 2 veya 3 defa tüketebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir