Göz Altı Kırışıklıkları İçin Bitkisel Kür

gözaltı-morlukları-için-bitkisel-kürGöz altları bir çokları için problem olmaya başlayan günümüzde bireyler, kozmetik ya da tıbbi ürünlerden önce uygulamak istedikleri, yani göz çevresi kırışıklıkları için bitkisel kürlerden biraz bahsedeceğiz.

Kayısı çekirdeğinin yağı göz altı morluklarında ve kırışıklıklarında bitkisel çözüm sunmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta şudur ki; kayısı yağı ile kayısı çekirdeği yağı birbirine karıştırılmamalıdır. Kayısı yağı cilt lekeleriyle mücadele ederken kayısı çekirdeği yağının kırışıklıklarla savaştığı saptanmıştır. Bir çok araştırma sonucunda kayısı çekirdeği yağının dışında avakado yağıda kullanılmaktadır.  Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise bu kürleri uygularken dengeyi sağlamak olmalıdır. Aksi takdirde hassas olan göz çevresinde şişmelere neden olabilirsiniz.

Kaz ayağı kırışıklıkları için bitkisel kür konusuna ise neredeyse her cilt probleminde çözüm olanağı veren zeytinyağı imdadınıza yetişiyor. Mükemmel bir kırışıklık giderici özelliğine sahip zeytinyağını, düzenli ve dengeli bir şekilde kullanıma devam ederseniz, bir süre sonra olumlu sonuçlar almanız işten bile değildir. Bunun nedeni ise kırışıklıkların nedeni olan kuruluğun zeytinyağının yani dolayısıyla yağla giderilmesidir. Yine unutmadan fazla değil yalnızca birkaç damla zeytinyağı ile göz çevrenize masaj yaparak pürüzsüz bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Bu arada unutmamamız gereken bir bitkisel yağ daha var. Tabii ki badem yağı. Aynı zeytinyağı gibi ve düzenli olarak uygulandığı takdirde inanılmaz sonuçlar alabileceğiniz bir bitkisel yağdır badem yağı. Zeytinyağı kullanmak istemeyenlerin tercih edebileceği bir kürdür.

Binlerce lira verip, pahalı ve bir o kadarda zararlı estetik yapılarla cildin doğallığını bozmak istemeyen aklı başında bireyler olarak tercih edebileceğiniz bitkisel yağlardan bir kaçını sizler için sıraladık ve anlattık. Bundan sonrası tamamen kişisel tercihlerinize kalmıştır.  Unutmadan eğer bu bitkilerden herhangi birine alerjiniz varsa doktorunuza danışmadan hiçbir tedavi uygulamayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir