BİTKİSEL YAĞLAR

Saç İçin Bitkisel Yağlar

saç-için-bitkisel-yağlarGenel olarak karşı taraftaki bireyin dikkatini saçlar çekmektedir. Eğer dolgun, bakımlı bir saçınız varsa hem özgüveniniz yerine gelecek hem de karşı tarafa karşı bakımlı biri olduğunuz izlenimini vereceksiniz. Her şeyden önce sağlıklı bir saç yapısı için doğal ve bitkisel yağlar kullanılması önerilmektedir.

Saç için bitkisel yağları aşağıda sıralayacağız ve bu bitkisel yağların faydalarını da belirteceğiz.  Şimdi bunlara bir göz atalım;

–          Badem Yağı: Haftada bir olmak koşuluyla kullanıldığında bu bitkisel yağ, saçlarınızın ipek gibi yumuşacık bir yapıya bürünmesini sağlar.

–          Jojoba Yağı: Dengeli kullanıldığında saçlara büyük oranda canlanma sağlayacaktır. Özellikle saçı kökünden ucuna kadar beslediğinden ötürü saç dökülmesi için bitkisel yağ sıfatını taşır.

–          Zeytin Yağı: Birçok yerde kullanıldığı gibi bitkisel yağ olarak saçta da kullanılabilir zeytinyağları. Tabii hakiki zeytinyağı olmak koşulu ile. Düzenli ve dengeli kullanımda, saçlara büyük orana hacim ve parlaklık katar. Bu sayede daha dolgun ve etkili bir görünüm kazandırır.

–          Hindistan Cevizi Yağı: Temini oldukça kolay olan bir yağdır. Size en yakın aktar dükkânlarında bulunabilir. Sıcaktan ve soğuktan etkilenen saçlarınızı beslemek ve daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlamak adına düzenli olarak kullanılabilir. Ayrıca düzenli olarak kullanıldığında saçı nemlendirir.

–          Yılan Yağı: Daha çok saçı uzatmak için kullanılan bir bitkisel yağdır. Belli aralıklarda düzenli olarak kullanım sonucu, saçların istenilen seviyeye normalden daha kısa sürede ulaşacaktır.

Gördüğünüz gibi saçlarınıza uygulayabileceğiniz birçok bitkisel yağ bulunmaktadır. Bunlardan birini veya bir kaçını düzenli olarak ve dengeli bir şekilde kullandığınızda, istenilen sonuca rahatça ulaşabileceğinizden emin olabilirsiniz. Bu işlemlerden sonra saçınızı yağlardan temizlemek için şampuanınızı saçınızı ıslatmadan uygulayın ve yıkama işlemini gerçekleştirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir