BİTKİSEL KÜRLER

Limon Kürü Nasıl Uygulanır?

limonSarı kabuğunun altında taşıdığı sırları ile limon başlı başına bir şifa deposudur. Limonun faydaları bilinenin çok daha fazlasıdır. Limonun faydaları yanında onun kullanımı genellikle mutfakta ki kullanımı ile sınırlı kalmıştır. Oysa ki limon uzmanların açıklamaları doğrultusunda şifaları ile sağlığın en önemli yardımcılarından biri. Bitkisel Dermanlar bugün sizinle limon kürünün nasıl yapıldığının daha doğrusu nasıl uygulandığını paylaşacak. Öncelikle belirtmemiz gerekir ki limonun en faydalı kısmı sarı kabuğunun hemen altında yer alan beyaz tabakasıdır. Bu beyaz tabaka genellikle kullanılmadan atılır. Bizler sizlere önemli bir tavsiye olarak limonun beyaz tabakasını zaman zaman meyve gibi tüketmenizi öneriyoruz.

Limonun faydaları nelerdir?

Limonun gençleştirici etkisi vardır ve yaşlanmayı geciktirir.
Limonun yüksek tansiyonu düşürücü etkisi vardır.
Limon iştah azaltıcı etki gösterir.
Bağışıklığı güçlendirir.
Limon kürü ile karaciğer temizlenebilmektedir.
Limon kürü bağırsakları böbrekleri ve aynı zamanda akciğeri temizleyici etki göstermektedir.

Limon kürü için en uygun zaman?

Limon kürü uygulamak için en uygun zaman kışın yorulmuş olan karaciğeri bu kür ile hafifletebileceğimiz yaz mevsimi başıdır.

Limon kürü nasıl uygulanır?

Limon kürü günde yarım limon tüketilerek uygulanmaya başlanır. Daha sonra iki günde bir yarım limon artırılır. Daha sonra üç haftada 5 limona ulaşılır. Limon kürü günde beş limona ulaşılınca iki günde bir yarım limon azaltılarak, tam 40 günde tamamlanır. Bu kürde hazırlanan bir bardak limonlu su isterseniz soğuk isterseniz sıcak isterseniz ılık tüketilebilmektedir.

Limon kürü uygulamaması gereken kişiler?

Düşük tansiyonu olan kişiler limon kürü uygulamamalıdırlar, zira limon kürü tansiyonu daha da düşürmektedir.
Mide rahatsızlıkları, ülseri, gastriti olan kişiler limon kürünü kesinlikle uygulamamalıdırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir