DİYETLER

Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet

Haftada 5 kilo verdiren diyet hangisi? Haftada 5 kilo verdiren diyet programı var mı?haftada-5-kilo-verdiren-diyet

Eyvah bu sorular soruluyorsa eğer acilen verilmesi gereken kilolar var demektir. Haftada 5 kilo verdiren diyet programı için sizlerle birlikteyiz. Bu diyet programı için bir nevi şok diyet diyebiliriz. Motivasyonuna, disiplinine ve beden gücüne güvenen beyleri bayanları eğer farklı bir rahatsızlık veya hastalıkları yok ise haftada 5 kilo verdiren diyet programını uygulamaya davet ediyoruz. Ama asla çocukları değil! Bugün pek çok yorumda ve mailde küçük arkadaşlarımızın bizlere kilo sorunları iletiliyor ve bu diyet bana uygun mu diye soruları geliyor! Çocukların beslenmeleri mutlaka düzen altında tutulmalıdır bu nedenle bu tarz diyetler kesinlikle çocuk diyeti değildirler! Bedensel gelişimini tamamlamış ve sağlıklı olan bireylere yönelik diyet listesi paylaşımında bulunduğumuzun altını çiziyoruz. Hazırsanız eğer haftada 5 kilo verdiren diyet listesinde neler var gelin bakalım.

Diyetin notları;

1. kesinlikle diyet listesi dışına çıkılmıyor.

2. olarak diyetin ana teması sabah neyle güne başlarsan güne onunla veya onlarla devam etmek. Mesela günün menüsünde serbest bırakılmış olan yiyecekleri gün içinde tüketmek istiyorsanız sabah menünüzde mutlaka olmalı.

3. maddemiz diyete başlama sabahı aç karna uykudan uyanınca tartılmanız. 6. günün sabahına kadar tartılma yok.

Haftada 5 kilo verdiren diyet listesi;

1. gün istediğiniz kadar haşlanmış patates. Ama sadece baharat ilave edilmiş olması gerekiyor tuzsuz olmalı. Sınırsız şekilde tüketebilirsiniz.

2. gün haftada 5 kilo verdiren diyet 2. gününde ve sadece sebze tüketiliyor. Bu gün dilediğiniz kadar sebzeyi haşlama olarak tüketebilirsiniz. Sabah ki tabağınızda bu sebzeler mutlaka yer almalı.

3. gün et günü kırmızı et önermemizle birlikte isteğinize göre beyaz et veya kırmızı eti gün içinde dilediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Sadece haşlama veya ızgara olmalı etler. Baharat ilave ediniz ama tuz yok. Sabah ki seçiminiz ile güne devam ediyorsunuz.

4. gün, haftada 5 kilo verdiren diyet için 4. gün meyve tüketin. Muz hariç aklınıza gelen tüm meyveleri tüketebilirsiniz. Yine sabah kuralımız geçerli sabah neyle başlıyorsak onunla devam.

5. gün yumurta tüketeceğimiz bu gün yumurta alerjisi olanlar için önerimiz yağsız yoğurt olacaktır. Güne yumurta ile başlayanlar ve yumurta ile ilgili hiçbir alerjisi olmayanlar güne yumurta ile devam ediyor. Yoğurtla başlayanlar ise güne yoğurtla devam ediyor.

6. gün sabahı uyanıp aç karna tartılıyorsunuz. Verdiğiniz kilo tahmini olarak 4,5 ile 5 arası olacaktır. 6. ve 7. gün diyet programı ise muhafaza etmek olacak. Diyete başlamadan önce ki günlük beslenmenizi ortadan bölüyoruz. Sabah ne yiyorsanız yarısını, öğlen ne yiyorsanız yarısını, akşam ne yiyorsanız yarısını!

6. gün sabahı ile diyetin bittiği  8. gün sabahı tartılıyorsunuz elde ettiğiniz veriler arasında büyük bir fark olmamalı bu şekilde yaparak haftada 5 kilo verdiren diyet ile  normal beslenme düzenine sağlıklı bir geçiş yapmış olmakla birlikte 5 kiloyu da hayatınızdan yollamış olmalısınız. Sonuçları merakla bekliyoruz, bizimle paylaşmayı unutmayın.

2 thoughts on “Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet

  • Didem

    Yarın başlıyorum bu diyete size 5. günün sonunda bilgi vereceğim.

    Yanıtla
  • Didem

    Yazmak için geç kaldım ama diyeti harfiyen uyguladım, 5 kilo veremedim ama 4.20 kg verdim. Tabi sporda yaptım.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir