DİYETLER

5 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet

5 günde 5 kilo verdiren diyet var mı? 5 günde 5 kil vermem mümkün mü?

5-günde-5-kilo-verdiren-diyetSevgili okurlarımız bugün diyetler bölümünde yer verdiğimiz diyet 5 günde 5 kilo verdiren diyet olarak adlandırılan bir nevi detoks tarzı diyet programı. 5 günde 5 kilo vermek için kolları sıvamaya hazır mısınız? 5 kilo 5 günde vermek için ciddi bir rakamdır. Öncelikli olarak bu diyet programı sizlerden ciddi bir disiplin istiyor. Bunun için yapmanız gereken önce sağlam bir motivasyon daha sonra ise bu motivasyonu tırmandıracak olan disiplin. Bu diyete diyet listesinin dışına çıkmak gibi bir lüksünüz yok bu nedenle mutlaka listeye uyma koşulu ile diyete başlayacaksınız. Diyeti sadece 5 gün uyguluyoruz ve bu 5 günün sonunda yemeğe saldırmadan normal bir beslenme şekline dönüyoruz.

5 günde 5 kilo verdiren diyet başlamadan önce 1. gün sabahı aç karna tartılıp kilonuzu not almayı unutmayın. 5 gün boyunca tartılma yasak!

5 günde 5 kilo verdiren diyet listesi;

1. gün patates günü olarak adlandırdığımız bu günde sadece haşlanmış patates tüketiyoruz. Haşlanmış patatesi tüketmekte sınır yok istediğiniz kadar yiyebilirsiniz ki emin olun çok fazla tüketemiyorsunuz. Ayrıca patateslere ekleyeceğiniz tek şey baharatlar ama tuz yok!

2. gün diyetin ikinci gününü sebze günü olarak adlandırıyoruz. İstediğiniz sebzeyi haşlayarak tüketebiliyorsunuz. Haşlanmış sebzelere tuz ilave edilmiyor sadece baharat ilave ediliyor. Bu sebzeler hangileri diye soracak olursanız eğer emin olun ki sınır yok istediğiniz haşlanmış sebzeyi tüketebilirsiniz fakat diyetin önemli püf noktası sabah kahvaltıda tükettiğiniz sebzeler ile güne devam etmek. Yani istediğiniz çeşit sebzeye sabah tabağınızda yer vermelisiniz.

3. gün et günü 5 günde 5 kilo verdiren diyet için bugün sınırsız et günü diyebiliriz. Haşlanmış veya ızgara edilmiş kırımızı yada beyaz et hangisini isterseniz kahvaltıya o etle başlıyorsunuz ve güne bu tercih ile devam ediyorsunuz. Yine yeme miktarında sınır yok.

4.gün meyve günü. 5 günde 5 kilo verdiren diyet için meyve gününe hazır mısınız?  Muz haricinde her tür meyve tüketebileceğiniz bu diyet gününde sabah isterseniz 20 çeşit meyve ile güne başlayın sakınca yok fakat gün boyu tüketeceğiniz meyveler mutlaka kahvaltı tabağında yer almalı.

5. gün yumurta günü! Sınırsız sayıda yumurta tüketeceğiniz bu gün için söyleyeceğimiz şeyler var. Yumurtaya alerjisi olanlar bugün yumurta yerine yağsız yoğurt tüketmeyi tercih edebilirler. öncelikli olarak alerjiniz olan besinleri diyet listenize kesinlikle dahil etmeyiz. İsterseniz güne yumurta ile başlayıp yumurta ile devam ettirebilirsiniz fakat yumurta alerji yapan ve dokunan bir şey olduğu için 5 günde 5 kilo verdiren diyet listesinin 5. günü yağsız yoğurt ile değiştirilebilir.

Geldik diyetin 6. gününe bugün tartılma günü aç karna sabah kalkıp tartılınız ve elde edilen sonuçları lütfen bizimle paylaşınız değerli okurlarımız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir