DİYETLER

Sıkı Bir Diyet İçin Püf Noktaları

sıkı-bir-diyet-için-püf-noktalarıBüyük bir hevesle diyete başladınız ama birkaç gün sonra diyetten soğuma, bıkma durumunu yaşayıp ondan adeta koşarak uzaklaştınız. Peki ne oldu? Haliyle yaktığınız kalorileri de fazlasıyla geri kazandınız. Tabi bu ne kadar kazanç sayılırsa…

Bizim burada anlatacaklarımız diyete başladıktan sonra dikkat etmeniz gereken noktalardır. Eğer azimli ve yeterince kararlıysanız, bu püf noktalarıyla birlikte hedefe ulaşmanız işten bile olmayacaktır. Şayet bunlara alışmak zamanla mümkün olacak olsa da sağlığınız adına en faydalı adımlar bunlardır.

İşte sıkı bir diyetin püf noktaları:

–          Belki de her yazıda karşınıza çıkan bir husus; su tüketimi. Bildiğiniz gibi vücudumuzun büyük bir oranı sudan oluşuyor ve diyet, spor esnalarında vücudumuz büyük oranda su kaybediyor. Birçok birey susamadan su içmez ancak gündelik olarak iki hatta iki buçuk litre su tüketimi vücudumuz için en uygun olanıdır. Keza metabolizmayı da hızlandıracağı için daha hızlı ve sağlıklı kalori yakımını da sağlayacaktır.

–          Düzenli ve belli tekrarlarda egzersizi ihmal etmemelisiniz. Örneğin gündelik olarak yarım saat yahut kırk dakikalık yürüyüşler, diyetinizi olumlu yönde etkiler. Ayrıca susayacak olan bünyenizin su ihtiyacını gidermek isteyecek ve günlük su tüketim hedefinize yaklaşacaksınız.

–          Azim ve istikrar konusu ise en can alıcı hususlardandır. Siz öncelikle kendiniz inanmalısınız bu diyette başarılı olacağınıza. İnandıktan sonra azim ve istikrarı elden bırakmamalısınız. Ne kadar azimli olursanız,  o kadar kalori yakarsınız unutmayın.

–          Son olarak ise söylenebilecek en son laf iyi bir birey olun ve sizin eşiniz olan diyete sadık kalın, onu aldatıp incitmeyin. Bir bisküviyle küçük kaçamaklar yapmak isteyebilirsiniz ama bu sizin diyetinizi zedeler ve bütün emeğinizin çöpe gitmesine neden olabilir.

Sağlıklı diyetler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir