NE İYİ GELİR?

Akciğer Kanserine Ne İyi Gelir?

akciğer-kanserine-ne-iyi-gelirSon zamanlarda şifalı bitkilerin yararları konusunda önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Tıbbi tedavinin yanında tamamlayıcı ya da alternatif tıp olarak da adlandırılan bitkisel tedavi yöntemlerine sık sık başvurulmaktadır. Eğer doğru bitkiyi doğru şekilde kullanıyorsak bu bitki kesinlikle derdinize çare olacaktır.

Akciğer kanseri için şifalı bitkiler olarak önerebileceğimiz yiyecekler arasında turp, ısırgan otu, sarımsak, ıspanak vb. sebzeleri sayabiliriz. Akciğer kanseri için bitkiler sıralamasında ısırgan otunu kaynamakta olan yarım litre su içerisine bir tutam ebegümeci ve bir tutam ısırgan otu ekleyerek 5-10 dakika kaynattıktan sonra ılıtarak süzün. Hazırlanan bu karışımı sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere için. Bu karışımı içtikten sonra bir müddet yemek yememenizi öneririz. Karışımı içtikten 20 dakika sonra istediğiniz gibi yemeğinizi yiyebilirsiniz. Akciğer kanserine bitkisel çözüm olabilecek başka bir yiyecekten bahsedecek olursak, turp da akciğer kanseri için şifalı bitkiler arasında yerini almıştır. Az turp tüketen ve sigara içen insanların çok turp yiyip de sigara içen insanlara göre kanser riskinin daha fazla olduğu yapılan araştırmalarla belirlenmiştir.

Bitkisel tedavi yöntemleri doğru şekilde öğrenmek ve uygulamak çok sağlıklı sonuçlar yaratabilir. Akciğer kanseri için bitkiler konusunda verdiğimiz karışım tariflerinin söylenene uygun olarak hazırlanması özellikle önem arz etmektedir. Çünkü bazı bitkiler tansiyonu ya da şekeri yükseltebilir. Sigara içenlerin akciğer kanserine yakalanma ihtimali yüksektir. Buna karşılık akciğer kanserine bitkisel çözüm olarak soğan, elma, greyfurt tüketmek bu ihtimali bir nebze de olsa azaltabilir. Ayrıca tütün dumanına iyi gelebilecek olan böğürtlen, çilek, üzüm ve kiraz tüketmekte tedaviye yardımcı nitelikte olan yiyecekler arasındadır. Bunlara ek olarak su teresi de akciğer kanserine yakalanma ihtimalini azaltan bir bitkidir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir