BİTKİLER

Ceviz Yaprağı ve Mucizeleri

ceviz-yaprağı-ve-mucizeleriDoğanın bizlere sunduğu mucizevi bitkiler saymakla bitmiyor. Şifalı ve faydası saymakla bitmeyecek olan bir diğer mucize ise ceviz yaprağından gelmektedir. Bu yazımızda sizlere ceviz yaprağı yararları, ceviz yaprağı çayı gibi konulardan bahsedeceğiz.

Ceviz yaprağı kan sıkıştırıcı, kuvvetlendirici ve bağırsak kurtlarını düşürücü özelliklere sahiptir. Bu bilgiler tıp uzmanları tarafından onaylanmaktadır. Mantar hastalıklarına karşı etkilidir ve C vitamini ile flavon içerdiği bilinmektedir.

Ceviz yaprağı çayı, sindirim rahatsızlıkları, kabızlık, kan temizleme ve iştahsızlık gibi sorunlarla mücadelede kullanılabilmektedir. Aynı zamanda iştah açar ve kan şekerini düşürür. Başka bir yönü ile de deri hastalıklarında tedavi amaçlı haricen uygulanarak kullanılmaktadır. Ceviz yaprağı kaynatıldığı takdirde egzama ve uçuk gibi hastalıklara ya da kemik çürümesi ve kemik deformasyonlarına karşı tedavi imkânı sunar.

Ceviz yaprağı faydaları yukarıdan da anlaşılacağı gibi saymakla bitmemektedir. Doğanın, insanoğluna sunduğu bu mucizevi bitki, günümüzde birçok hastalıkta tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Ayrıca ceviz yaprağının kaynatılması suretiyle elde edilen su, duş esnasında vücuda uygulanarak derideki kuruluğu giderir ve nemlendirici özellik kazandırır. Bu sayede cildinizin bakımını yapmış olursunuz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken husus bu bitkiye herhangi bir alerjik reaksiyon verme durumunuzun olup olmamasıdır.  İçeriğinde olan tanen maddesine karşı bazı kimselerin hassasiyeti olabilmektedir. Bu tür bir durumunuz olduğunu biliyorsanız bu işlemlerden uzak durabilirsiniz. Eğer ki vücudunuz böyle bir tepkime vermiyorsa, ceviz yaprağı bileşenlerini kullanmanızda herhangi bir sorun görünmemektedir.

Ceviz yaprağı gibi mucizevi bir bitkiden sizlere mümkün olduğunca bahsetmeye çalıştık. Daha detaylı bilgileri sitemizde bulabilir ya da alanında uzman hekimlerden yardım alabilirsiniz. Piyasada dolaşan yüzlerce asılsız ürünleri kullanıp sağlığınızla oynamaktansa, doğanın sizlere sunduğu çözüm yollarını denemenizi öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir