DİYETLER

Brokoli Diyeti ile Kilo Vermek

brokoli-ile-zayıflamaİsmi artık sağlıkla özdeşleşen brokoli, sıkı bir diyet programı ile yağlarınıza veda etmenizi sağlıyor. Öncelikle şunu bilmelisiniz brokoli diyeti ile aynı zamanda sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralamış olacaksınız. Sağlık deposu brokoli bir diyet programının ana yemeği olarak karşımızda. Kilolarınızdan mı sıkıldınız? Belki de aynada ki görüntünüzden eskisi kadar memnun değilsiniz! Ne yapmanız gerektiğini kara kara düşünüyorsunuz! Brokoli diyeti tamda bu noktada imdadınıza yetişiyor. Yağları yakmaya hazır olun. Şimdi sizlerle bir diyete başlamadan önce neler yapmanız gerektiği ile ilgili kısaca bir açıklama yapalım.

Diyet beyinde başlar bunu unutmayın!

Sağlam bir diyet gerçekleştirmek istiyorsanız buna gerçekten inanın. Hatta öyle ki kilo vermeye ve daha sağlıklı bir yeme alışkanlığına beyninizi adapte edin. Her gün kilonuzu kontrol edin, tartılın! Tartılmaktan korkmayın, emin olun bu sizin kilonuzu kontrol altında tutmanızı sağlayacaktır. Diyet listeleri, diyet programları, bitkisel diyetler farklı zayıflama yöntemleri hepsinin tek başlangıç noktası sizin mutlak kontrolünüzdür. Gün gün kilo kontrolü yapın, diyeti bozduğunuz günler tartılmaktan korkmayın, bu sizin bir kilo daha fazla olmanızı engelleyecektir. İşte şimdi sıra geldi brokoli diyeti nasıl yapılır bunu paylaşmaya.

Brokoli diyeti ne kadar sürecek?

Brokoli diyeti bir hafta yani 7 gün süren bir diyettir.

Brokoli diyeti ile ne kadar kilo verebilirim?

Brokoli diyeti ile 1 haftada 4 ya da 4,5 kg verebilmeniz mümkündür.

Brokoli diyeti nasıl yapılır?

Kahvaltı;

2 dilim kepek ekmeği ve 2 dilim yağsız peynirden yapılmış bir tost yanında 250ml greyfurt suyu ile tüketilmelidir.

Öğlen yemeği ile kahvaltı arasında;

Bu ara öğünü atıştırmalık olarak tanımlıyoruz. 1 fincan yeşil çay ile birlikte 4 adet bisküvi yiyoruz.

Öğlen;

Öğlen yemeğinde hindi ile hazırlanmış brokoli salatası yiyoruz. Brokolileri az suda haşlıyoruz. Yanına yağsız bir tavada kızarttığımız hindi dilimleri ekliyoruz. Biraz tuz, bir tatlı kaşığı zeytinyağı ve bunun üzerine 1 tatlı kaşığı ile konserve mısır taneleri ekleyerek bir salata kasesinde karıştırıyoruz. Üzerine 1 tatlı kaşığı ile limon suyu gezdiriyoruz. Bu brokoli salatasının yanında 1 salkım üzüm yiyoruz. İçecek olarak ise diyet bir soda tercih edilebilir.

Öğle ve akşam yemeği arası;

Brokoli diyeti için önemli olan bu ara atıştırmayı da 1 kase brokoli çorbası ve yanında bir dilim kıtır yada kızartılmış ekmek tüketerek tamamlıyoruz.

Akşam yemeği;

Brokoli diyeti için akşam yemeği önemlidir. Brokoli diyeti ile kilo vermek için bu önemli öğünü aksatmadan uygulamak gerekmektedir. Brokoliler az suda haşlanarak fırın tepsisine yerleştirilir. Fırın tepsisine yerleştirilen brokolilerin üzerine parmesan peyniri serpiştirilerek fırına verilir. Bu brokoli yemeğinin yanında bir adet tavuk çöp şiş ve bir dilim kepek ekmeği tüketilir. Akşam yemeği için seçilen meyve ise bir adet yeşil elmadır.

Brokoli diyeti ile kilo vermeniz bu programı uyguladığınız sürece oldukça kolay. Brokoli diyeti ile bir hafta 4-5 kilo vermenin keyfini yaşayın. Brokoli diyetinde istediğiniz kadar su tüketebilirsiniz. Aşırıya kaçmadığınız sürece acıktıkça şekersiz olması koşulu ile çay ve kahve de tüketebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir