NEYE İYİ GELİR?

Geven Otu Neye İyi Gelir?

gevenOldukça göz alıcı çiçekleri ile dikkat çeken geven bitkisi baklagiller ailesine mensup olan bir bitkidir. Geven bitkisi pek hastalığa şifa bulan bir bitkidir. Geven bitkisinin faydaları içinde ne çok bahsedilen ise bağışıklık sistemi üzerinde ki olumlu etkileridir. Bağışıklık sistemini güçlendiren şifalı bitkiler içinde geven bitkisi ilk sıralarda yer alır.

Gevenin faydaları arasında akciğer ve dalak problemlerine önemli çözümler yaratması da yer almaktadır. Geven bitkisinin faydaları bu kadarla da bitmiyor nefes darlığı problemi ile başa çıkmaya çalışanlar için geven bitkisi birebirdir. Geven otunun faydaları arasında cinsel sorunlar için şifa kaynağı olması da yer almaktadır.

Geven otunun faydaları arasında kemoterapi ve radyoterapi gibi önemli sağlık tedavilerinde hastaların yorgun düşen bünyelerini kuvvetlendirmesi de yer almaktadır. Geven otunun faydaları arasında yer alan bu durum özellikle ışın tedavisi ve kemoterapi gören hastalarda meydana gelen zararların ortadan kaldırmasını sağlamaktadır.

Geven otu iyi bir idrar söktürücüdür. Geven otunun faydaları arasında yer alan idrar söktürücü özelliği sayesinde vücuttaki toksinlerin atılması sağlanmaktadır. Geven otunun olumsuz özellikleri de vardır. Geven ateş yükselten etkiye sahip bir bitkidir, bu nedenle geven otu kullanımına mutlaka dikkat etmek gerekir. Aynı zamanda geven otunu sadece aktarlardan almanızı tavsiye ediyoruz. Bunun nedeni ise geven otunun bazı türlerinde zehir olmasından kaynaklanmaktadır. Mide sorunları yaşayan kişilerinde geven otunu kullanırken dikkatli olmaları gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir