Dukan Diyeti Yaparken Neden Yulaf Kepeği Tüketiyoruz?

dukan-diyeti-yulaf-kepeğiDukan diyeti beraberinde yulaf kepeğini de hayatımıza dahil etti. Herkeste aynı soru var yulaf kepeği nedir? Yulaf kepeğini nereden bulabilirim? Bugün sizlere bu konuda bilgi verici bir yazı hazırladık.

Yulaf kepeği yıllarca hayvan yemi olarak kullanıldı. Zaten dukan diyeti yulaf kepeği diye bir besini hayatımıza dahil etmeseydi çok da bilincinde olmayacaktık bu besinin. Dukan diyetinden yulaf kepeği her gün tüketilmesi zorunlu olan bir besin. Bunun en önemli nedeni ise yulaf kepeğinin zayıflamayı hızlandırıcı bir etkisi olması. Yulaf kepeği nereden elde edilir? Yulaf bitkisinde oluşan yulaf taneleri vardır, bu tanelerin etrafını saran ve geneli liflerden oluşan yapının adı yulaf kepeğidir.

Yulaf kepeğini dukan diyetinden kullanırken dukan diyeti için hazırlanmış olan özel yulaf kepeklerinden tüketmelisiniz. Diğer tip yulaf kepeği işlem görmemiş olduğu için kullanımı zordur ve bağırsaklarda tahribata neden olmaktadır. Yulaf kepeği yulaf ezmesi ile de karıştırılmamalıdır. Dukan diyeti için en uygun olan işlem görmüş daha un gibi olan yulaf kepeğidir. Dukan diyeti tarifleri bu ürün ile gerçekleştirilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir