DİYETLER

Dukan’dan Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet

dukan-haftada-5-kilo-verdiren-diyetDukan diyeti ile dünyayı ünü ile sarsan Pierre Dukan’a ait yeni bir diyet listesi ile sizlerle birlikteyiz.

Haftada 5 kilo verdiren diyet programı için öncelikle motivasyonunuzu toplayın ve 1 hafta sürecek sıkı bir diyete hazırlanın. Haftada 5 kilo verdiren diyet her zaman ki gibi Pierre Dukan’ın protein ağırlıklı diyetleri arasında yer alıyor.

Haftada 5 kilo verdiren diyet programı

1. gün: Bu günün adı saf protein günü gün içinde dilediğiniz kadar kırmızı veya tercihinize göre beyaz et tüketebilirsiniz bunun yanında 1,5 yemek kaşığı yulaf kepeği tüketiyorsunuz. Gün içinde en az 1,5 litrede su içmelisiniz ve 10 dakika kadar tempolu bir yürüyüş yapmalısınız.

 

2. gün: Sebze günü! Saf proteinlerin yanında sebze tüketiyoruz ve sebzeler haşlama yada ızgara olarak tüketiliyor. Yine 1,5 yemek kaşığı yulaf kepeği ve yine 1,5 litre su. Ama bu sefer 12 dakika yürüyüş.

 

3. gün: Meyve günü! Bugün saf proteinlere devam, sebzelere devam ve bunların yanına 2 adet meyve (yasaklı meyveler ise muz,üzüm ve kiraz). 1,5 kaşık yulaf kepeği,1,5 litre su yine güne dahil. Yürüyüş bugün 14 dakika

 

4. gün: Ekmek günü! 3. günün menüsü aynen uygulanıyor fakat ek olarak 2 dilim tam buğday ekmeği gün içinde tüketiliyor. Yürüyüş ise 16 dakika.

 

5. gün: Peynir günü! Haftada 5 kilo verdiren diyet programı gelişiyor ve 4. günün menüsüne 40 gram kadar yağlı peynir ekliyoruz. Yürüyüş ise 18 dakika.

 

6. gün: Karbonhidrat ve nişasta günü! Yine 5. günün menüsü aynen uygulanıyor ve buna ek olarak 200 gram bakliyat ekliyoruz günün menüsüne bakliyat makarna olabilir, bulgur olabilir, esmer pirinç olabilir. Yürüyüş ise 20 dakika.

 

7. gün: Ödül var! Haftada 5 kilo verdiren diyet için ödül günü 6. günü aynen uygulayın ve bu arada kendinizi ödüllendirin bugün bir atıştırmalık bir ana yemek ve 1 tatlıdan oluşan ödül menünüz var. Yürüyüş ise yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir