DİYETLER

Dukan Diyeti ile Kaç Kilo Verilir?

dukan dıyetıDukan diyeti başarılı ve ünlü bir beslenme uzmanı Doktor Pierre Dukan’a ait olan bir diyet. Fransız kökenli diyetin tüm milletlere uygulanabilir özelliği var. Bol kırmızı et- balık eti  – tavuk eti proteince zengin besinler olarak öneriliyor. Dukan diyeti uygulayan binlerce kişinin sağlıklı kilo vermesi ile meşhur olan Dukan diyeti 4 aşamadan oluşuyor. Dukan diyeti Atak aşaması-Zayıflama Aşaması-Korumaya hazırlı aşaması ve –sürdürme aşamasından oluşuyor.

Dukan diyeti protein dostu bir diyet olduğu için kırmızı et-peynir-yoğurt yumurta tüketilebiliyor. İkinci aşamada et ve sebze beraberce tüketilebiliyor. Bir hafta içinde 2 öğünde istediğiniz her şeyi yiyebileceğiniz Dukan Diyeti ile istediğiniz kiloya inebilirsiniz.

Dukan diyeti ile kaç kilo verilir?

Dukan diyeti ile kaç kilo verilir sorusunun cevabı kişiden kişiye değişmekle beraber hatırı sayılır kilo vermeniz mümkün. Mesela çok kilo iseniz 1 ayda 10-15 kilo vermeniz mümkün.

Dukan diyeti ile kaç kilo verilir sorusuna genel bir cevap verilemez ama kararlılıkla bu diyeti uygulayan ve haftada iki kez şımartılmayı pas geçenler ve hatta egzersizlere daha çok ağırlık verenler diyet sayesinde istedikleri kadar kilo verebiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir