DİYETLER

Karbonhidrat Diyeti İle Kaç Kilo Verilir?

karbonhidrat-diyeti-ile-kaç-kilo-verilirKarbonhidrat diyeti bol miktarda protein desteği vitamin ve mineral desteği sunan bir diyettir. Karbonhidrat diyeti özellikle karbonhidrat alımını kısıtlamaktadır. Çünkü vücudumuzun enerji olarak ilk aldığı şey karbonhidratlardır Karbonhidrat diyeti uygulayarak kilo vermek çok kolay. Karbonhidrat diyeti ile kolayca formunuza kavuşabilirsiniz ancak bu diyeti uzun süre uygulamanız önerilmemektedir.

Karbonhidrat Diyeti Nedir?

Karbonhidrat diyeti; günlük alınabilecek karbonhidrat besinleri belli ünitelere bölünmüştür. Normal bir insanın günde 70 ünite karbonhidrat alması kilosunu koruması için ve sağlıklı olması için gerekli iken fazla kilolarla başı dertte olanların yağ olarak depolanan fazla kilolardan kurtulması karbonhidrat alımını en düşük seviyeye çekmesi gerekir. Karbonhidrat diyeti ile bir haftada 3 kilo verebilenler olduğu gibi 1 haftada 4 kilo verebilenler de vardır.

Karbonhidrat diyeti ile kaç kilo verilir?

 Karbonhidrat diyeti ile kaç kilo verilir sorusunun cevabı yaş-cins fazla kilo oranı yaşam ve yemek tarzına göre değişir. Bu nedenle Karbonhidrat diyeti ile kaç kilo verilir sorusunun kesin bir cevabı olmamakla birlikte karbonhidrat alımını kısıtlamak hatta tamamen kesmek size 1 haftada 7 kilo dahi verdirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir