DİYETLER

Protein Diyeti Zayıflatır mı?

protein-diyeti-zayıflatır-mı

Bugün sizlerle protein diyeti zayıflatır mı sorusuna cevap arayacağız. Protein diyeti en çok üzerinde durduğumuz konular arasında yer alıyor. En etkili diyetlerin başında yer alan protein diyeti aslında pek çok popüler diyetin ortak noktasıdır. Proteini baş role alarak pek çok diyetisyen dünyayı etkisi altına alan diyetler programlıyor. Bunların başında bugün belki de hepimizin en çok duyduğu Dukan diyeti yer alıyor. Peki protein diyeti zayıflatır mı? Unutmamak gerekir ki tek tip beslenme şekilleri insanlarda farklı fiziksel rahatsızlıklara neden olabilmektedirler. Bunun için hiçbir uzman tek tip beslenmeye dayanan diyetleri önermeseler de kilo problemi yaşayan pek çok kişi risklerini göze alarak bu diyetlere sarılıyorlar. Hal böyle olunca protein diyeti türünde ki pek çok diyet popülerliğini korumaya devam edecek.

Gelin birlikte düşünelim, işte kilo problemi yaşayan pek çok kişinin ortak düşünceleri;

Kilolu bir insansınız ve sosyal yaşamınız felç olmuş durumda.

Kilolu insanlar maalesef ki bazı durumlarda diğer insanlar tarafından gülme konusu edilebilmekte, yolda yürüyen kilolu bir insana rencide edici cümleler kullanılabilmektedir.  Bu durumları yaşayan bir kişi hangi riski olursa olsun kilo vermek için tehlikeli de bulsa bu tip diyetleri denemek istemektedir.

Sabah dolabınızı açıyorsunuz ve üzerinize uygun kıyafet bulamıyorsunuz. ‘’Ne giysem yakışmıyor!’’ cümlesi artık beyninizde dönüp duruyor.

Ve kilonun beraberinde getirdiği pek çok sağlık sorunu! Diyet yaparken de sağlıklaşıyor olabiliriz ama kilo da çok sağlıksız düşüncesinden kendimizi alamıyoruz.

İstediğiniz partnere karşı beğenilmeme duygusu yaşıyorsunuz ve hep bir adım geride duruyorsunuz. Çekingenlik artık neredeyse sizinle bütünleşti.

Kilo kilolu veya zayıf herkesin ortak konusu, bu tip sohbetlerde kilo konusu açıldığı zaman bir yerlere gizlenmek istiyorsunuz ve kilo sorununuz sizi kaçamak davranmaya zorluyor.

Sizlerle biraz empati yaptık ve kilolu bir insan gibi düşünmeye çalıştık.

Peki ne yapmalısınız?

Öncelikli olarak protein diyeti zayıflatır mı sorumuzun cevabını verelim. Evet protein diyetleri en etkili zayıflama yöntemleri arasındadır. Fakat bu diyetleri uygulamadan önce yukarıda tek tek empati kurduğumuz bu düşüncelerden kendinizi uzaklaştırın. Sizin diğer insanlardan hiçbir farkınız yok! Bir uzmana gidin ve bedeninizin bu diyetler için ne kadar uygun olduğunu test ettirin. Protein diyeti tok tutma yönü kuvvetli diyetler olduğu için kolay uygulanabilmektedirler. Bu nedenle kişisel yapınıza uygun bir protein diyeti uzman kontrolünde yapıldığı zaman kaçınılmaz bir başarıyı getirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir