BİTKİSEL KÜRLER

Bitkisel Diş Beyazlatma Kürü

Sararmış dişlerle yaşamayı kim ister?  En önemli estetik sorunlardan biridir. Sarı diş sorununa son vermek için yapmanız gereken pek çok diş beyazlatma yöntemi mevcuttur. Bizler bugün sizler için diş beyazlatma noktasına bitkisel bir kür ile karşınızdayız. Daha önce ağız kokusu için oldukça yararlı bitkisel kür paylaşmıştık. Sizden gelen talepler üzerine diş beyazlatma için bitkisel kür yazımızla da bugün karşınızdayız. Bitkisel diş beyazlatma imkansız değil ayrıca oldukça tavsiye edilen bir yöntemdir. Unutmayın diş macunu icat edilmeden önce bu tip işlemler tamamen bitkisel yollar ile gerçekleştirilmekte idi. Doğal olan her şeyin daha sağlıklı olduğunun altını bir kez daha çizerek bitkisel diş beyazlatma için önereceğimiz kürümüze geçiyoruz.

 

Bitkisel diş beyazlatma için bitkisel kür tarifi;

Malzemeler

Ada çayı: diş beyazlatma etkisi olan ada çayı aynı zamanda ağız kokusunu önlemekte ve ağızda oluşmuş olan iltihabın önünü kesmektedir.

Tarçın: tarçın diş sağlığı için son derece faydalı olmakla birlikte diş beyazlatma noktasında da son derece yetenekli bir bitkiseldir.

Karbonat: diş beyazlatma noktasında belki de en çok bilinen madde karbonattır. Karbonat bugün pek çok diş macununun bünyesinde var olan ve diş beyazlatma üzerinde hayli etkili bir maddedir.

Diş beyazlatma için bitkisel kür yapılışı;

Toz haline getirilmiş ada çayından bir tatlı kaşığı kadar alıyorsunuz. Daha sonra aynı oranda tarçın ekleyip bu iki tozu harmanlıyorsunuz. Bu karşımın üzerine bir tatlı kaşığı kadar karbonat ekleyip yeniden harmanlıyorsunuz. 3 maddeyi iyice karıştırın. Tam manası ile karbonat, tarçın ve ada çayı birbirlerine geçsinler. Daha sonra diş fırçanızın ucunu ıslatın ve toz karşımdan fırçanıza alın. Bu şekilde dişlerinizi iyice fırçalayın. Öncelikli olarak diş aralarına sıkışan ada çayı olabilir o nedenle sonrasında ağzınızı bol su ile durulayabilirsiniz. Ada çayları çıkmadığı vakit diş ipi kullanmanızı öneriyoruz. Bu karışımı her gün uygulamanızda hiçbir sakınca yoktur.  Zaman içerisinde dişlerinizde oluşan beyazlamanın sizlerde farkına varacaksınız. Bugün sizlerle bitkisel diş beyazlatma üzerine bir yazı paylaştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir