NE İYİ GELİR?

Bademcik İltihabına Ne İyi Gelir?

bademcik-iltihabına-ne-iyi-gelirBademciklerimiz vücudumuza ağız yolu ile giren mikropları tutan filtreleyen çok önemli lenfoid dokularımızdır. Özellikle çocuklarda 5 yaşa kadar vücudun çeşitli mikroplara karşı korunmasında rol oynayan bademcikler sık sık iltihaplanabilmektedirler. Bademcik iltihabı çocuklarda yüksek ateşle birlikte birçok ölümcül hastalığa( menenjit, zatürre) kapı açarlar.  Bademcik iltihabına ne iyi gelir sorusuna verilecek cevap antibiyotiklerdir. Fakat antibiyotiklerin de yan etkileri göz ardı edilmemelidir. Yine de tedavi edilmediğinde özellikle çocuklarda büyük zararlar veren hastalıklara kapı açan bademcik iltihabı sadece ilaçlarla değil bitkisel kürlerle de tedavi edilebilmektedir.  Günümüzde bademcik iltihabı rahatsızlığına iyi gelen bazı bitki kürleri mevcuttur.

Profesör Saraçoğlu’na ait bir kür olan adaçayı her gün taze olarak hazırlandığında ve çocuklara gargara yaptırıldığında bademcik iltihabını hafiflettiği gibi bademcik iltihabına yakalanma riskini de düşürür. Doğada henüz faydaları yeni keşfedilmeye başlanan birçok bitki gibi ahududu yaprağı da bademcik iltihabına iyi gelen bitkilerden.

Bademcik İltihabı Nasıl Geçer?

Sık sık bademcik iltihabı sorunu ile karşılaşan çocuklar için en iyi çözüm bademcikleri aldırmaktır. Belirli bir yaştan sonra bademciklerin alınması yanlış inanıldığı gibi çocukların bağışıklık sistemini felce uğratmaz. Bademcik ameliyatının uzman doktorlarca gerekli görüldüğü zamanlarda mutlaka hayatı tehdit eden daha derin hastalıklara davetiye çıkarmamak adına bademciklerin ameliyatla alınması faydalı olacaktır.

Ameliyat gerektirmeyen durumlarda bitki kürleri ile bademcik iltihabına iyi gelen uygulamalar yapılabilir. Tuzlu su gargarası yardımcı bir uygulama olarak mikropların öldürülmesi için yardımcı bir uygulama olarak kullanılabilir. Bademcik iltihabı nasıl geçer sorusuna verilecek bir diğer cevap da ağrıyı dindirmek için katıksız limon suyu ile gargara yapmak da bademcik iltihabına iyi gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir